Aktuality

Představujeme Aalborg college

Datum: 4.3.2014 20:02          Publikoval: Michal Blažek

University College Nordjylland (UCN) je dánská vysoká škola umístěná ve 3 městech v severním Dánsku. Mezinárodní studenti tvoří asi 11% z celkové počtu 10 000 studentů a pocházejí z více než 50 zemí z celého světa.

Na UCN můžete studovat 5 různých oborů:

  • Business
  • Technology
  • Health Studies
  • Education
  • Social Studies

Konstruktor

Mezi AP a bakalářskými programy nabízí UCN celkem 19 specializací, všechny vyučované v angličtině. Pro studenty přicházející z EU je vzdělávání zdarma.

UCN si zakládá na těsném vztahu mezi studenty a učiteli, takže celková atmosféra na škole je velmi uvolněná. Běžným způsobem výuky je debata. Jak je na Dánských školách zvykem, i na této univerzitě studenti tráví část výuky na stáži v soukromé firmě. Stáž je možné vykonat jak v Dánsku, tak kdekoli jinde na světě, což nabízí další možnosti poznávání nových lidí!

Jednou z velkých výhod studia v severním Dánsku je dobrá dostupnost ubytování. Hlavní kampus university v Aalborgu nabízí hezké ubytování za dobrou cenu (1500 – 3800 DKK v závislosti na velikosti pokoje), případně jako alternativu lze vybrat společné bydlení přímo ve městě. Při hledání ubytování univerzita většinou sama studentovi pomáhá.

Aalborg, jedno z 3 měst, kde škola působí, je proslavený tím, že se zde pořádá největší karneval severní Evropě a pro milovníky noční zábavy je zde ulice s non-stop otevřenými bary, nejdelší v celém Dánsku. A aby toho nebylo málo, každou středu pořádá Studentský dům speciální party – international night – kde si člověk užije levné drinky, karaoke a další spoustu zábavy. Kdo si chce studentský život užít, ten si v Aalborgu své místo najde.

Samozřejmě zde najdou své vyžití i sportovci, jelikož město je plné sportovních klubů zabývajících se tenisem, basketbalem, fotbalem a házenou, Dánským národním sportem. Dobrou zprávou je i to, že Dánové se chovají šetrně k přídodě, takže ve městech je mnoho zelených zón, kde můžete uspořádat piknik, nebo si na téměř každém rohu půjčit kolo a rychle se dopravit na místo, kam potřebujete.