Aktuality

Představujeme Copenhagen Business Academy

Datum: 24.3.2014 15:55          Publikoval: Michal Blažek

Copenhagen Business Academy, která byla založena v roce 1917, je největší business academy školou v Dánsku. Nachází se v Kodani v lokalitě North Zealand a vznikla spojením čtyř zavedených škol: Niels Brock, Copenhagen North, Copenhagen Hospitality College a North Zealand Business and Technical College.

Cílem akademie je zajistit co nejlepší vzdělání pro místní i mezinárodní studenty. Nabízí se zde dva studijní programy a to dvouleté AP Degree Programmes nebo navazující TOP UP Bachelor’s Degree Programmes.

Mezi AP Degree Programmes patří tyto nabízené obory:

Studium v Dánsku

 • AP Degree in Computer Science
 • AP Degree in Marketing Management
 • AP Degree in Multimedia Design and Communication
 • AP Degree in Service, Hospitality and Tourism Management

TOP UP Bachelor’s Degree Programmes nabízí tyto obory:

 • Bachelor in Innovation and Entrepreneurship
 • Bachelor in International Hospitality Management
 • Bachelor in International Sales and Marketing Management
 • Bachelor in Software Development
 • Bachelor in Sport Management
 • Bachelor in Web Development

Cphbusiness disponuje pěti kampusi – Cphbusiness City, Cphbusiness Hillerød, Cphbusiness Lyngby, Cphbusiness Nørrebro and Cphbusiness Valby. Každý kampus je specifický svou architekturou, zvláštní atmosférou a především umožňuje studentům konat různé zajímavé aktivity.

Cphbusiness City

Kampus nacházející se přímo v srdci Kodaně a hlavní pěší a nákupní zóny. Je to nejnovější kampus. Otevřen byl v létě roku 2012 po rozsáhlé rekonstrukci historické budovy. Sídlí zde ředitelství Cphbusiness, správa, vedení, knihovna a vyučují se zde programy v rámci finančního řízení, které jsou nabízené v dánštině. Cphbusiness City má přibližně 950 studentů denního studia a 50 přednášejících.

Cphbusiness Hillerød

Tento kampus se nachází v nově vybudovaném areálu, který je přibližně 15 minut pěšky od centra města Hillerød a nádherného hradu Frederiksborg. Zde studenti biotechnologických a chemických programů úzce spolupracují s velkými lékařskými společnostmi, které jsou v blízkém okolí. V současné době má Hillerød celkem 100 studentů a 10 vyučujících.

Cphbusiness Lyngby

Areál se nachází na severu Kodaně v blízkosti pláže Bellevue. Kampus v příjemném prostředí zajišťuje přátelské vztahy pro dánské i zahraniční studenty. Pobývá zde 1500 studentů denního studia a 70 učitelů.

Cphbusiness Nørrebro

Nachází se v blízkosti centra Kodaně v živé pěší zóně čtvrti Nørrebro. Toto místo nabízí spoustu možností nákupů, kulturních zážitků a dobrého jídla. Budova kampusu je nově zrekonstruovaná stará tovární budova. Sídlí zde první inkubátor této akademie. Cphbusiness Nørrebro má celkem 1000 studentů denního studia a 50 přednášejících.

Cphbusiness Valby

Tento areál je v blízkosti malebné a rostoucí části Kodaně – je zde stále více více možností k prožití kulturních zážitků nebo nákupů. Z areálu je přístup přímo do dvou velkých parků. Budova je spojena s Hospitality College, takže je zde spousta příležitostí ke spolupráci v oblastech hoteliérství, cateringu a managementu. Cphbusiness Valby má přibližně 500 studentů denního studia a 20 vyučujících.

Inkubátor na Cphbusiness Nørrebro

Cílem tohoto inkubátoru je pomoci mladým a ambiciózním podnikatelům zrealizovat jejich obchodní plány. Nabízí se zde kancelářské prostory pro práci a rozvoj v oboru. Toto místo získají jen opravdu pilní studenti, kteří musí splnit dané podmínky a později i dodržovat různá pravidla. Dohoda na toto místo končí automaticky po 6 měsících (je zde možnost prodloužení) nebo z důvodu porušení pravidel.

Organizace

Studentům je zde k dispozici Cphbusiness Students – organizace, která se skládá ze Studentské rady a Resortů ve studentské organizaci. Studentská rada pečuje o odborný rozvoj studijních programů. Mimo jednu hlavní studentskou radu (Academy Student Council (ASC)) má svou radu i každý AP studijní program (Programme Student Councils (PSC)) a každý kampus (Campus Student Councils (CSC)) – celkem je jich 25. Zatímco představenstvo, předsedové, sekretariát, oddělení náboru a čtyři dílčí ministerstva mají za úkol rozvíjet sociální studijní prostředí. Resorty ve studentské organizaci jsou rozděleny následně:

 • Ministry of Finance
 • Ministry of Communication
 • Ministry of Culture
 • Ministry of Business

Studentská organizace se také stará o to, aby se zde studenti nenudili a užívali si správný studentský život. Pořádají například v pátky akce „Friday Bars“, v pondělí „Sporty Mondays“ nebo „Business Live“.
Momentálně akademii navštěvuje 4000 part-time a 3900 full-time studentů, z nichž 450 studentů je zahraničních, kteří pochází z 60 různých zemí světa.

Studium v Dánsku vyjde přibližně na 800 až 1000 Euro měsíčně, z toho je 400 až 600 Euro za ubytování. Dánsko není členem Evropské měnové unie, tudíž je třeba zde počítat s platbou v Dánských korunách. Najít ubytování v Kodani není vůbec jednoduché, proto je třeba vynaložit hodně úsilí a především vše řešit včas. Stejně jako ve většině zemí i zde je studentům umožněno si při studiu přivydělat nějakou „korunu“. Studenti z Evropských zemí nemají omezený počet odpracovaných hodin týdně. Minimální mzda je přibližně 12 Euro na hodinu. Bohužel stejně jako ubytování, i práci zde najít není jednoduché, obzvláště na zkrácený úvazek. Pro zvýšení šancí na nalezení brigády se doporučuje naučit se aspoň trochu dánsky – koneckonců sama akademie důrazně doporučuje svým zahraničním studentům se jejich národní jazyk naučit.