Aktuality

Přihlášky do Dánska pouze do 15. března

Datum: 25.2.2014 09:44          Publikoval: Michal Blažek

Už se to blíží! Přihlášku na univerzity do Dánska je možné podat nejpozději do poloviny března.

Spolupracujeme s předními dánskými univerzitami, které jsou prakticky zaměřené. V Dánsku nečekejte bezhlavé biflování z učebnic, které napsal profesor, jehož jediným příjmem je právě zmíněná učebnice. Stejně tak nečekejte sáhodlouhé teoretické debaty, které končí větou: “Tento jev byl zpozorován pouze jednou a i o tom se vedou spory.” Počítejte s tím, že v Dánsku to bude opravdu praktické, budou vás učit lidé, kteří jsou experti v oboru a učení je baví.

Dánsko se řadí mezi nejpokrokovější země na světě a jeho občané jsou nejšťastnějším národem na planetě. Při mé poslední návštěvě Dánska jsem navštívil přístavní městečko, kde bylo hodně šťastných důchodců a každý měl svoji jachtičku, kde popíjel s partnerem a vnoučaty ranní drink… Pár set metrů od přístavu byla VIA University College, jedna z našich partnerských univerzit a koleje, které si rozhodně nezaslouží označení “koleje”, dle českého výkladu tohoto slova, spíše se jednalo o regulérní byty s velmi vysokou úrovní. Z kolejí to bylo jen pár kroků do školy, kde špičkoví pedagogové předávali, co uměli zábavnou formou.

Students in the room, learning and having fun

A teď to nejlepší… V Dánsku neplatíte žádné školné a navíc je možné získat podporu od dánské vlády až 21.000 Kč měsíčně. Výuka samozřejmě probíhá v anglickém jazyce, nikdo vás nenutí šprechtit dánsky. Na druhou stranu, naučit se dánsky může být velmi užitečné, a co víc, kvalitní výuku dánštiny máte zdarma!

Jak to v Dánsku skutečně vypadá?

O tom vám více poví následující videa.

Chcete více informací?

Vím, že to zní trošku jako sci-fy (a nebo jako projev Horsta Fuchse), ale je to fakt.

Projděte si tyto webové stránky, podívejte se na seznam partnerských škol a oborů, které můžete studovat a zarezervujte si ve svém kalendáři datum pátek 28.2. od 15.00 na adrese Senovážné náměstí 23, Praha 1 (budova B, 5. patro). Jestli to k nám máš daleko, zaregistruj se ke slování online meetingu a můžeš schůzku sledovat přes internet odkudkoliv. Na stejné adrese pak sleduj další termíny schůzek a online meetingů.

Registrace na online meeting

Kontaktujte nás

Máte o studiu v Dánsku (nebo obecně o studiu v zahraničí) jakékoliv dotazy? Kontaktuje nás e-mailem studium@czech-us.cz, mobil 777 632 649 nebo můžete využít kontaktní formulář v zápatí této stránky.

Štítky:, ,